13. Prodloužení ochranné lhůty

15.4.2019 Jak na AliExpress

Purchase protection time” (ochranná lhůta objednávky) nazývaná také jako “Buyer protection” (ochrana kupujícího), začíná běžet od odeslání objednávky prodejcem a slouží k tomu, aby jste měli přehled, do jakého data by vám mělo přijít objednané zboží.

 

Ochrannou lhůtu je důležité sledovat, jelikož vás chrání před tím, aby se objednávka neuzavřela jako úspěšně dokončená a vaše peníze držené AliExpressem nebyly zaslány prodejci, aniž by vám zboží bylo doručeno. Pokud se ochranná lhůta blíží ke konci a vy prozatím nechcete otevírat s prodejcem spor, můžete tuto lhůtu prodloužit.

*Podrobné informace k otevření sporu (reklamaci) najdete v článku: 7. Reklamace objednávky

 

Jak ochrannou lhůtu prodloužit?

Po přihlášení k AliExpress účtu si otevřete seznam objednávek “My Orders”, který zobrazíte najetím kurzoru na vaše jméno.

Zoom gallery

Ochranná lhůta se u produktů zobrazuje pod nadpisem “Awaiting delivery” (očekávané doručení). Prodloužit ji můžeme v detailu produktu, který zobrazíme kliknutím na “View detail” (zobrazit detail).

Zoom gallery

Nad seznamem produktů objednávky zvolíte tlačítko “click here” ve větě “To extend the Buyers Protection for this order, please click here.” (K prodloužení ochranné lhůty objednávky klikněte zde).

Zoom gallery

Zobrazí se vám tabulka žádosti s kolonkou pro vepsání požadovaného počtu dní prodloužení lhůty, kterou potvrdíte tlačítkem “Confirm”. Maximální požadovaný počet dní je 120. Po následném potvrzení žádosti prodejcem se ochranná lhůta prodlouží.

Zoom gallery

 

Aliexpress.com > Jak na AliExpress > 13. Prodloužení ochranné lhůty