16. Mazání historie objednávek

22.5.2019 Jak na AliExpress

Jak smazat historii objednávek na AliExpressu ?

Zoom gallerySkalní fanoušci nakupování na AliExpressu mají obvykle stovky objednávek. Pokud je to i váš případ a je pro vás obtížné dohledat informace o hledané objednávce nebo jednoduše nechcete, aby zboží zůstávalo uložené v historii, Aliexpress vám nabízí možnost “pročištění” listu objednávek. V tomto článku se dozvíte jak na to.

 

Jaké objednávky je možné odstranit? 

První důležitou informací je, že můžete smazat pouze dokončené objednávky. Co to znamená? Není možné odstranit objednávku, která je stále v řešení s prodejcem nebo AliExpressem. Musí být úspěšně doručená, zrušená, ještě nezaplacená apod. Jakmile je objednávku možné smazat, objeví se tlačítko v podobě popelnice vedle ceny produktu.

Mazání objednávek

Nejprve se musíte přihlásit do vašeho AliExpress účtu a přejít do sekce “My Orders” (moje objednávky).

Zoom gallery

Kliknutím na popelnici zobrazené u ceny produktu a následným potvrzením smazání ve vyskakovacím okně tlačítkem “Delete Order” (smazat objednávku) se zboží s veškerými informacemi o objednávce přesune do sekce “Deleted orders” (smazané objednávky).

Zoom gallery

Zoom gallery

Obnova smazaných produktů

Produkty v sekci “Deleted orders” (smazané objednávky) je možné přesunou zpět do složky “All Orders” (všechny objednávky) tlačítkem “Restore order” (obnovit objednávku) nebo trvale smazat tlačítkem “Permanently Delete Order”.

Zoom gallery

Jestliže budete objednávky rozřazovat do jednotlivých sekcí, bude pro vás jednodušší:

  • sledovat doručení
  • otevírat spory
  • prodlužovat ochranu nakupujícího (Buyer protection)
  • rušit objednávky
  • potvrzovat přijetí objednávky
  • udělovat prodejcům hodnocení

Nezaplacené objednávky se také ukládají do sekce “My Orders”. Pro přehlednost je můžete smazat stejným postupem.

Přijdu při smazání objednávky o CashBack?

Pokud využíváte CashBack, nemusíte o něj mít při smazání objednávky strach. Žádným způsobem to totiž vrácení peněz neovlivní.

Něco jiného je ovšem zrušení objednávky. V takovém případě není z čeho CashBack vyplatit, jelikož prodejce nedostane za zboží zaplaceno.

Aliexpress.com > Jak na AliExpress > 16. Mazání historie objednávek