6. Sledování zásilky z AliExpress

8.3.2019 Jak na Aliexpress

V předchozím manuálu 5. Výběr a nákup produktů jsme společně prošli procesem vytvoření objednávky. Nyní si podrobně ukážeme, kde dohledat informace o zásilce a také vám dáme tipy na další webové portály, které můžete při zjišťování informací o balíčku využít.

Veškeré objednávky si zobrazíte najetím kurzoru myši na vaše jméno v pravém horním rohu a kliknutím na sekci “My Orders”.depositphotos_163751536_m-2015.jpg 

Zoom gallery

Sledování zásilek na AliExpress

Zde si najdete konkrétní objednávku, u které byste rádi zjistili, v jaké fázi doručení se právě nachází a kliknete na “Track order(sledovat objednávku).

  Zoom gallery

Ve vrchní části obrazovky se graficky zobrazuje cesta vaší objednávky. V našem ukázkovém případě je objednávka již úspěšně doručená. Z toho důvodu nám na posledním políčku svítí zelenou barvou nápis “Delivery successful” (úspěšně doručeno).

Pod grafickým znázorněním najdete podrobnou cestu objednávky s konkrétními časy odeslání a předání balíčku mezi jednotlivými přepravními společnostmi a sklady.

V nejnižší části obrazovky je znázorněné sledovací číslo objednávky “Tracking number”, které můžete využít pro sledování objednávky na dalších webových portálech. 

Zoom gallery

Sledování zásilek přes webové portály

Pro srovnání informací o doručení doporučujeme využít také jiných webových stránek. Často se totiž stává, že informace na AliExpressu jsou aktualizovány se zpožděním.

Track24.net

Momentálně náš favorit mezi vyhledávacími portály. Track24 má informace o doručení často aktuálnější a podrobnější než AliExpress. Jednoduše do vyhledávacího políčka v horní části obrazovky zkopírujete sledovací číslo a kliknete na zelené tlačítko “Tracking” (sledování). Poté se vám zobrazí veškeré informace sesbírané z různých sledovacích systémů.

Zoom gallery

17track.net

Hojně využívaný portál, který ale v poslední době bohužel trpí stejnými problémy s neaktuálností informací o doručení zásilky, jako AliExpress. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení a srovnání s informacemi z AliExpressu.


Velkou výhodou webových stránek je čeština. Pro vyhledání zásilky opět stačí vložit Tracking number (sledovací číslo) do vyhledávacího okna a kliknout na tlačítko “Sledovat”.

  Zoom gallery

Poté se vám zobrazí cesta balíčku. U naší objednávky vidíme, že k nám cestovala přes belgickou poštu a již úspěšně dorazila na danou adresu. V pravém dolním rohu je možné přeložit  informace od dopravců do češtiny.

Zoom gallery

 Postaonline.cz

Jakmile zásilka dorazí do České republiky, je často možné ji sledovat přes službu Sledování zásilek od České pošty. Na webových stránkách Postaonline.cz najedete kurzorem v horní liště na “Oblíbené nástroje” a rozkliknete sekci “Sledování zásilek”

Zoom gallery

Do políčka “Čísla zásilek” vložíte sledovací číslo, kliknete na tlačítko “Vyhledat” a zobrazí se vám, kde se váš očekávaný balíček právě nachází.

  Zoom gallery

 V detailních informacích k záslikám vidíme kompletní cestu balíčku po České republice.

  Zoom gallery

Teď už se vám snad žádná objednávka ve světě neztratí :) Kdyby se to ale přece jen stalo, v článku 7. Reklamace objednávky vám ukážeme, jak při ztrátě nebo případném doručení nevyhovujícího zboží dostat své peníze jednoduše zpět.

Aliexpress.com > Jak na AliExpress > 6. Sledování zásilky z AliExpress