15. Stavy objednávek na AliExpressu

2.5.2019 Jak na AliExpress

Všechny objednávky na AliExpressu si v průběhu zpracování prochází určitými stavy, ve kterých je dobré mít alespoň základní přehled. Najdete je v sekci “My Orders” u všech objednaných produktů v kolonce “Order Status” (stav objednávky). V tomto článku vám řekneme s čím se u objednávek můžete setkat a co jednotlivé stavy znamenají.depositphotos_181566766_s-2019.jpg

Zoom gallery

 

Awaiting Payment - čeká na zaplacení

Objednávku jste vytvořili, zadali jste číslo karty, ale platba bohužel neprošla. Tato situace nastává velmi zřídka. Pro všechny případy doporučujeme překontrolovat váš bankovní účet a pokud platba opravdu neproběhla, zaplatit zboží tlačítkem “Pay Now”.

Zoom gallery

 

Payment Being Verified - ověřování platby

V tomto stavu se nachází každá právě zaplacená objednávka. Jakmile systém ověří a zpracuje vaší platbu, status se změní na “Awaiting shipment” (čeká na odeslání). Ověření platby proběhne obvykle do několika minut, ve výjimečných případech však může trvat až 1 den. V této fázi je možné objednávku zrušit bez souhlasu prodejce.

 

Awaiting Shipment - čeká na odeslání

Aliexpress předal vaši objednávku prodejci, který ji nyní musí zabalit a připravit k odeslání. U statusu vidíte také lhůtu, ve které musí prodejce objednávku odeslat, jinak se automaticky zruší a AliExpress vám vrátí vaše peníze. Pokud prodejce nestíhá zboží zabalit, můžete mu čas k odeslání prodloužit tlačítkem “Extend Processing Time”. V této fázi je možné objednávku zrušit, ale již se souhlasem prodejce.

Zoom gallery

 

Awaiting delivery - čekání na doručení

Tento status se objeví, jakmile prodejce potvrdí odeslání zboží. U objednávky také běží čas, tzv. ochranná lhůta, kterou je pro vás jako nakupujícího velmi důležité sledovat. Chrání vás totiž před tím, aby se objednávka neuzavřela jako úspěšně dokončená, aniž by vám zboží bylo doručeno.

*Podrobné informace k ochranné lhůtě najdete ve článku: 13. Prodloužení ochranné lhůty

Zoom gallery

 

Finished, Closed, Fund Processing a Shipment closed - ukončená objednávka

Všechny tyto stavy značí ukončenou objednávku, každá ovšem jiným způsobem.

 

Finished - dokončená objednávka

Přijetí zboží jste potvrdili tlačítkem “Confirm Goods Received” (potvrzení přijetí zboží) nebo se přijetí potvrdilo automaticky vypršením ochranné lhůty.

*Tip: S prodejcem můžete otevřít spor ještě 15 dní po potvrzení přijetí zboží. To je ovšem možné pouze v případě, že jste ještě neudělili prodejci hodnocení.

 

Fund processing - platba v procesu

Po potvrzení přijetí zboží se může u objednávky objevit také stav "Fund processing". Znamená to, že AliExpress uvolnil vaše peníze za objednávku a zasílá je prodejci.

 

Closed - zrušená objednávka

Ještě před odesláním zboží je objednávka zrušena vámi nebo AliExpressem.

 

Shipment closed - odeslání zrušeno

Objednávka je zrušena prodejcem ještě před odesláním zboží.

Aliexpress.com > Jak na AliExpress > 15. Stavy objednávek na AliExpressu